• +90 212 641 01 01
  • info@fimakasansor.com.tr

Panoramik Asansör

Tüm çağdaş toplumlarda hayatın bir parçası olmuştur asansör. Dikey olarak yük ve eşya taşıyan mekanizmadır. İnsanlar ve yükler güç harcamadan kısa zamanda yukarıya ya da aşağıya taşır. 19.Yüz yılda maden ocaklarında ilk modelleri kullanılmaya başlandı. Bu tipler genelde yük içindi. Buhar gücü ile çalışıyordu. Yüksek binalar ve teknoloji ile elektrikli asansörler hayata girdi. Elektronik asansörlerde bile kapı açılıp kapanması olmadığı için görevli bulunurdu.  Mimarinin gelişmesi ve artık teknoloji sanatı haline gelmesi panoramik asansörleri kullanıma sundu. Panoramik asansörler çok fazla kullanım alanı bulmuştur. Alış veriş merkezleri, oteller ve bazı villalar genelde bu tür asansörleri tercih etmektedir. Görsel güzelliği yanında insan taşıma işlemi sırasında yolculara çevreyi görme imkanı sunar. En çarpıcı özelliği ise bina dışına montajı ile yer kazandırmasıdır.

Asansörler dikey olarak hareket ettikleri için doğal olarak  mekanizma bu şekilde çalışır. Asansör bakımı hem can hem de mal güvenliği açısından bir  zorunluluktur. Panaromik Asansör bakımı yapmanın yöntemleri vardır. Fimak asansör olarak İstanbul ve çevresinde uzman kadromuzla  en iyi ve en yaygın olan aylık bakımı sorunsuz olarak sunmaktayız. Bina içlerinde ya da dışlarında  garanti süreniz dolduktan sonra asansör hangi marka olursa olsun tüm firmalardan teklif alınabilir. Asansör için uzman ekibimizce  önce tespit yapılır. Bu genelde gözlemle olur. Daha sonra mekanizma kontrol edilir ve gerekli uygulamalar yapılır aksayan parçalarda değişim yapılır. Bu rutin bakım yapılmaması durumunda ise arızalar su yüzüne çıkar ki buda kazalara ve can ve mal kaybına yol açar.

Fimak Asansör olarak uzman yetişmiş teknik personelimiz ve teknikerlerimizle panoramik asansör bakımlarında hizmet vermekteyiz. Hiç bir zaman yaptığımız işlerde olumsuz geri dönüş almamış olan firmamız bu konuda da yıllardır en kaliteli hizmeti veriyor. Kurumsal kimliğimiz ile daima profesyonel işlere imza atan ve sizlerin haklı övgüsünü kazanan bir firma olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Güvenle ve hiç çekinmeden 24 saat arayın. Unutmayın bakım sayesinde asansörlerinizin hem ömrünü uzatırsanız hem de kalıcı hasarlardan kurtulursunuz. Firmak Asansör ile malınız ve canınız güvende.