• +90 212 641 01 01
  • info@fimakasansor.com.tr

Monşarj Asansör

Dilimize Fransızca dilinden geçen kelimedir monşarj, servis asansörü demektir. Ağırlıklı olarak çok büyük  lokantalarda ve otellerde kullanılır. Yük taşıma için kullanılan asansörlerdir.Bazı villalarda da kullanılır. Genel kapasiteleri 250-300 kilo gramdır. Ebatları küçük olduğu için tabak, çatal, kaşık gibi araç gereçler taşınır yada otel katları arasında küçük gramajlı malzemeler taşınır. Kapılar yarı otomatik yada giyotin tip olarak tasarlanmıştır. Bunun nedeni fazla yer kaplamamalarıdır.

Fimak Asansör olarak tüm asansör çeşitlerinde olduğu gibi monşarj asansörü bakım ve tamiratlarında hizmet vermekteyiz. Monşarj asansörler dikey olarak hareket ederler ve mekanizma bu şekilde çalışır. Bu tüm yük ve insan taşıyan asansörler için geçerlidir. Asansör bakımı hem can hem de mal güvenliği açısından zorunludur.  Monşarj asansör tamiri yapmamanın en iyi yöntemi aylık rutin olarak bakım yapmaktır. Otel yada lokantanızda, villanızda ki monşarj asansörlerin bakımı için  firmamızdan  teklif alınabilir. Asansör için uzman ekiplerce önce tespit yapılır. Bu genelde gözlemle olur. Daha sonra mekanizma kontrol edilir ve gerekli uygulamalar yapılır aksayan parçalarda değişim yapılır. Bu rutin bakım yapılmaması durumunda ise arızalar su yüzüne çıkar ki buda kazalara  yol açabilir.

Fimak Asansör’den Monşarj Asansör bakımı için gelindiğinde tamir  işleminden sonra uzman ekibimiz sizin isteğiniz olmadan Bakım için tespitlerini yapar ki bir daha bu durum olmasın. Tespitlerini size sunar ve onayınızdan sonra asansörü taşıyan halatları, kasnakları ana aksamı tek tek elden geçirir. Aşınan yıpranan parçaları derhal değiştirir. Yağları kontrol eder yağ içindeki parçaların çalışmasını gözlemler. Makine dairesi elden geçirilir ve mekanizmayı kötü etki yapan unsurlar temizlenir. Çünkü biz daima  siz değerli müşterilerimize hizmet sunumumuzu yüksek kalite ile yaptık. Bu hizmeti nitelikli çalışanlarımızın gerçekte işinin ehli ustalarımız ile sağladık.İş ahlakı prensiplerimizden hiçbir zaman taviz vermedik. Kadromuzda bulunan uzman teknik kadro ile satış sonrası tüm bakım ve tamir hizmetlerinde ayrıcalıkllı bir firma olduk ve sizlere bu ayrıcalığı yaşattık.Yeniliklere açık kalarak daima geliştik ve devamlılık sağladık.Kişilere bağımlılık efsanesini yıktık ve sadece sözde en iyi olmadık. Bunu kalite ve kurumsal kimliğimiz ile uygulamaya aktardık.