• +90 212 641 01 01
  • info@fimakasansor.com.tr

Hidrolik Asansörler

Modern dünyada pek yeri olmasa da hidrolik asansörler ülkemizde de vardır ve bakımı en çok gereken mekanizmadır. İlk başlarda sıvı olarak su kullanılsa da daha sonra yağ kullanılmıştır. Alçak mesafelerde yük için kullanılmış, daha sonra insan taşıma içinde tercih edilmiştir. Türkiye’de az da olsa çatı sorunu yada çukur sorunu olan yerlerde tercih edilmiştir. Asansörü tasarlayanın ve bakımını yapacak teknik personelin konuyu iyi bilmesi gerekir. Bu asansörler 4000 kilo grama kadar yük veya insan taşıyabildikleri için , kısa mesafede çok faydalıdırlar. Düşük malzeme maliyeti bu asansörler için tercih nedeni olmaktadır. Bu asansörün diğer sistemlere göre bir çok avantajı da mevcuttur. Bunları sıralamak gerekirse;

*Maliyetin düşük olması.

*Daha pratik ve etkin kullanım avantajı.

*Makine daire seçiminin özerk olması,çatı serbestliği.

*Yüksek kapasite, masrafsız çalışma.

* Hassas çalışma, bir arıza olsa bile en yakın kata ulaşma imkanı.

*Sarsıntısız olması.

Bunun yanında dez avantajları da vardır ;motorun yukarı yönlü çalışması,yağ kaçağı bunlardan bir kaçıdır. Fimak Asansör olarak hidrolik asansörü bakımlarında hizmet vermekteyiz. Markası ne olursa olsun tüm hidrolik hava asansörü, hidrolik lift, hidrolik insan asansörü, hidrolik araç asansörü, platform asansör, küçük hidrolik asansör, döner lift, hidrolik palet asansörleri bakımı için uzman ve eğitimli tekniker ekibimiz 24 saat hizmet vermektedir. Hidrolik asansörü bakımında dikkat edilmesi gereken çok özellik vardır. Tüm hidrolik sistem daima eğitimli bir tekniker tarafından kontrol edilmelidir. Hidrolik basıncı çok önemlidir en ufak dikkatsizlik daha doğrusu  işi bilmeyen bir elemanın kontrolü kazaya yol açar. Panel teçhizat ve bilhassa yüzey cıvataları iyi kontrol edilmelidir. Bağlantı elemanlarında oluşan en küçük hasar büyük kazalara yol açar , bu detayı sadece uzman tekniker görebilir. Bağlantı hortumları ve yüzey temizliği hassasiyet gerektirir.

Fimak Asansör olarak hidrolik asansör konusunda yıllardır temiz ve titiz bir bakım sergiledik. Bunun sonucunda sizlerin güvenini kazandık. Bu konuda teknik ekibimizi sürekli eğitimden geçirdik ve yeni imkanları sunduk. Bu sayede İstanbul’da hizmet veren en iyi hidrolik asansör bakım firması olduk. Sizde can ve mal güvenliğiniz için, sorunsuz çalışan asansörler için bizi arayın.